Důležitost tréninku

Je trénink v klubu dostačující?

Jistě mi dáte za pravdu, že i ve Vašem klubu, se těm nejmenším a ne jen jim, nevěnuje dostatečná pozornost v jejich tréninkových jednotkách.
„Trenérem“je ve většině případů rodič jednoho z hráčů, který nemá vůbec žádné, nebo malé zkušenosti s trénováním těchto malých hráčů. Někdy se objeví zapálený rodič, který se těmto dětem věnuje obětavě, ale chybí mu potřebné tréninkové vzdělání pro práci s touto věkovou kategorií.
Pak se stává, že vidíme malinké hráče více běhat bez míče okolo hřiště, místo toho, aby byli co nejvíce v kontaktu s míčem již v úvodní části tréninkové jednotky. Často se také stává, že tito „trenéři“ špatnými tréninkovými metodami učí malé hráče chybným návykům, které jdou v budoucnu velmi těžko odstranit. Rozvoj základních herních dovedností je vytvářen již od útlého věku malého fotbalisty, a pokud je tréninkový proces veden nesprávně, nemůže se i sebetalentovanější hráč dostat na potřebnou úroveň. V průběhu roku 2007 a 2008 se na mne obraceli rodiče mladých hráčů, zda bych jim mohl nějak pomoci. Chtěli, aby jejich děti uměli lépe zpracovat míč, běžet s míčem, obejít soupeře, dobře a přesně vystřelit a použít správnou techniku kopu. Postupem času se přidávali další.
V praxi se stávalo, že hráči, kteří absolvovali moje tréninky, byli během několika měsíců lídři ve svém týmu. To samozřejmě těší jejich klubové trenéry, protože s kvalitnějším hráčem se zlepšuje kvalita hry celého týmu.
Pokud se Vám někdy podaří sledovat trénink Vašeho syna (dcery), můžete si udělat sami obrázek a jednoduchým způsobem zjistit jak je Váš syn (dcera) v tomto tréninku vytížen. Stačí Vám k tomu stopky, kousek papíru a tužka.

Sledujte například:

1.kolikrát Váš syn (dcera) kopne do míče
2.jakým způsobem kope (zda trefí míčem určený cíl)
3.zda používá k obcházení soupeře širokou škálou kliček nebo pouze jednu
4.zda dobře a přesně přihrává spoluhráčům
5.zda míč při hře pouze neodkopává
6.jak často je u míče (kolik má kontaktů s míčem)
7.kolik času celkem má v držení míč
8.jak řeší herní situace

Samozřejmě, některé herní činnosti jsou ovlivněny velkým počtem hráčů v tréninkové jednotce, kvalitou spoluhráčů, tréninkovou plochou, kvalitou tréninku samotného, jeho přípravou a vedením.

Pokud se Vám bude zdát, že výsledky Vašeho syna (dcery) dle výše uvedených kritérií jsou špatné, pak mne kontaktujte a dohodněte si schůzku.

Vyrobila DS Websites